کسب‌وکارهای خدمات مالی شامل بانک‌ها، شرکت‌های کارگزاری، اتحادیه‌های اعتباری، کارت‌های اعتباری، شرکت‌های بیمه، شرکت‌های دارایی و سرمایه‌گذاری مانند شرکت‌های سهام خصوصی، صندوق‌های سهام خصوصی، تراست‌های سرمایه‌گذاری املاک، صندوق‌های سرمایه‌گذاری مستقل، صندوق‌های بازنشستگی، صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک، شاخص هستند. صندوق ها، صندوق های تامینی، بورس ها و سایر شرکت هایی که از طریق سرمایه گذاری و مدیریت سرمایه سود ایجاد می کنند.

انواع صندوق های سرمایه گذاری مشترک صندوق های سهام. صندوق های سهام بهترین صندوق های سرمایه گذاری برای سرمایه گذاری بلندمدت هستند. برای دستیابی آسان به اهداف بلندمدت خود، گزینه صندوق سرمایه گذاری مشترک رشدی را انتخاب کنید، زیرا بازده صندوق در طول زمان ترکیب می شود.

 • صندوق های بدهی
 • صندوق های بازار پول
 • صندوق های هیبریدی
 • صندوق های رشد
 • صندوق های درآمدی وجوه نقد
 • صندوق های پس انداز مالیاتی

هدف صندوق ها چیست؟

صندوق پول نقدی است که برای یک هدف مشخص ذخیره یا جمع‌آوری می‌شود، که اغلب به صورت حرفه‌ای با هدف افزایش ارزش صندوق در طول زمان مدیریت می‌شود. در سرمایه گذاری، رایج ترین مثال، صندوق سرمایه گذاری مشترک است که پول سهامداران را برای سرمایه گذاری در مجموعه ای از دارایی ها مانند سهام و اوراق قرضه جمع آوری می کند.

هدف تامین از صندوق های مالی، تنوع بخشیدن به نیاز شما در سه طبقه دارایی است: سهام داخلی، سهام بین المللی و اوراق قرضه داخلی، تا پروژه ها و مگا پروژه که شما می توانید از رویکرد سه صندوق در اکثر حساب های خود استفاده کنید. سرمایه گذاران تخصیص وجوهی را انتخاب می کنند که مطابق با اهداف آنها باشد.

شش دسته صندوق ها کدامند؟

شش نوع رایج از صندوق های سرمایه گذاری مشترک وجود دارد:

 • صندوق های بازار پول، صندوق های بازار پول در اوراق بهادار کوتاه مدت با درآمد ثابت سرمایه گذاری می کنند.
 • صندوق های با درآمد ثابت صندوق‌های با درآمد ثابت سرمایه‌گذاری‌هایی را خریداری می‌کنند که نرخ بازدهی ثابتی دارند.
 • صندوق های سهام. صندوق های سرمایه گذاری در سهام سرمایه گذاری می کنند.
 • وجوه متوازن
 • صندوق های شاخص
 • صندوق های تخصصی

مزایای صندوق ها چیست؟

ایمن: صندوق های سرمایه گذاری در برابر ورشکستگی محافظت می شوند. به طور گسترده: پس انداز کنندگان صندوق هنگام ایجاد دارایی های خود، تمام تخم مرغ های خود را در یک سبد قرار نمی دهند. انعطاف پذیر: پس انداز کنندگان صندوق می توانند مبلغ بیشتری را یک بار سرمایه گذاری کنند یا به طور منظم در یک طرح پس انداز صندوق بپردازند.

دارایی، مالیه، سرمایه گذاری اطلاعات بیشتر: مدیریت مالی و مدیریت مالی امور مالی شرکت و مدیریت مالی استراتژیک امور مالی رشته ای است که به مطالعه پول و سرمایه گذاری می پردازد. این شامل پویایی دارایی ها و بدهی ها در طول زمان در شرایط درجات مختلف عدم اطمینان و ریسک است. در زمینه تجارت و مدیریت، امور مالی با مشکلات حصول اطمینان از اینکه شرکت می تواند به طور ایمن و سودآور اهداف عملیاتی و مالی خود را انجام دهد، سروکار دارد. یعنی:

(1) دارای جریان نقدی کافی برای هزینه‌های عملیاتی جاری و آتی است، و

(2) می‌تواند هم بازپرداخت بدهی‌های کوتاه‌مدت سررسید و هم پرداخت‌های بدهی بلندمدت برنامه‌ریزی‌شده را ارائه دهد. امور مالی همچنین با هدف بلندمدت به حداکثر رساندن ارزش کسب و کار سر و کار دارد و در عین حال ریسک و سودآوری را متعادل می کند. این شامل سؤالات مرتبط (1) سرمایه گذاری سرمایه است که کسب و کارها و پروژه ها باید در آنها سرمایه گذاری کنند. (2) ساختار سرمایه، تصمیم گیری در مورد ترکیب منابع مالی مورد استفاده. و (3) سیاست تقسیم سود، چه باید کرد با “مازاد” سرمایه.